Aktualności

Regulaminy

Korowód

Program

Koncerty

Dla zespołów

Goście

Galeria

Kontakt

  

XII Międzynarodowy Festiwal Kultury Dawnej

'2014

XI Międzynarodowy Festiwal Kultury Dawnej

'2013

X Międzynarodowy Festiwal Kultury Dawnej

'2012

IX Międzynarodowy Festiwal Kultury Dawnej

'2011

VIII Międzynarodowy Festiwal Kultury Dawnej

'2010

VII Międzynarodowy Festiwal Kultury Dawnej

'2009

VI Międzynarodowy Festiwal Kultury Dawnej

'2008

V Międzynarodowy Festiwal Kultury Dawnej

'2007

IV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Średniowiecznej

'2006

III Międzynarodowy Festiwal Kultury Dawnej

'2005

II Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej

'2004

I Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej

'2003

 

“Nad spuścizną po przodkach deliberacje”

6 CZERWCA 2009 ROK

GODZ: 20:30

ZAMEK ŚREDNI - PAŁAC WIELKIEGO MISTRZA

 

Bezpłatne wejściówki do nabycia w sekretariacie MDK "Ratusz"

 

DARIUSZ JAKUBOWSKI

 

    Jest vice prezesem Związku Artystów Scen Polskich. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie. Od 1984 roku  aktor warszawskiego Teatru Studio. Tutaj współpracował  m.in. z reżyserami: Tadeuszem Łomnickim, Jerzym Grzegorzewskim, Bogusławem Lindą, G.De Moor, P.Schweitzerem, Jerzym Kaliną, Leszkiem Mądzikiem, A. Lipiec-Wróblewską, Z. Brzozą.

Z Teatrem Studio występował w całej Europie, a także             w Australii, Japonii, na Tajwanie i w Singapurze. W latach 1992-94 podjął współpracę z niezależną grupą teatralną „Misterion”,    z którą  w 1994 roku wystąpił w roli  Dionizosa                        w „Bachantkach”Eurypidesa na Festiwalu Michała Czechowa     w Forest Row w Anglii i na offowej scenie Southwark Playhouse w Londynie. Filmografia D. Jakubowskiego to udział w ok.35 filmach. Grał w produkcjach takich reżyserów jak Andrzej Konic, Janusz Majewski, Andrzej Trzos- Raztawiecki, Wojciech Wójcik, a popularność przyniosły mu role w serialach „Ekstradycja”, Wiedzmin”  „Na dobre i na złe”. Bierze udział także w serialach dokumentalnych Bogusława Wołoszańskiego/m.in. Twierdza szyfrów/. Od kilku lat współpracuje z Filharmonią Narodową, Śląską i Poznańską : ‘’Piotruś i Wilk ”Prokofiewa-narrator;/Filharmonia Śląska w Katowicach/. W Filharmonii Narodowej w Warszawie ”Pocałunek Wieszczki” Strawińskiego’ - narrator’,” Historia Babara’’ F. Poulenca -narrator; ”Najbardziej niewiarygodna historia” Wernera-narrator /wszystkie pod dyrekcją Łukasza Borowicza/;partia narratora w „Impresji na początek drogi” Pawła Buczyńskiego z Orkiestrą Kameralną Filharmonii Narodowej/w ramach XXIII Festiwalu Warszawskie Spotkania Muzyczne-muzyka dawna-muzyka nowa/.

 

Dla Estrady  Kameralnej Filharmonii Narodowej tworzył  autorskie programy oparte na słowie. Regularnie występuje na festiwalach muzycznych ,realizując wspólnie z muzykami wieczory muzyczno-literackie/m.in. Festiwal Muzyki Dawnej na Zamku Królewskim w Warszawie, Festiwal Chopiniana w Łazienkach Królewskich  w Warszawie, Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej w Słupsku, Sanniki, Szafarnia ,Festiwal Muzyki Kameralnej Radom-Orońsko/. 

   

 

 

wykonawcy:

 

aktor - Dariusz Jakubowski / scenariusz ,reżyseria/

sopran - Katarzyna Thomas

lutnia ,ud - Tadeusz Czechak

 

Koncert jest montażem literacko - muzycznym ukazującym znaczenie dziedzictwa narodowego w dobie integracji europejskiej .

   Osobowość Dariusza Jakubowskiego , znanego ze scen teatralnych, z filmu i telewizji , wpłynęła znacząco na charakter tego programu . Aktor, który od wielu lat swoimi występami  stara sie pobudzić do refleksji nad życiem i jego jakością , tym razem każe nam się zastanowić : kim jesteśmy , gdzie sięgają nasze korzenie i co pozostawili nam przodkowie. Czy świadomość tego dziedzictwa będzie naszą siłą czy słabością ?

   Bez spojrzenia i odnalezienia w zakurzonych księgach myśli naszych przodków , nie będziemy wiedzieli kim jesteśmy w europejskiej rodzinie

- zdaje się mówić Jakubowski. Sięga zatem w tym programie do worka ,  w którym ukryto zarówno portret trumienny, jak i stary pergamin ze złotą myślą - dawną mądrością.

 

W programie :

 

Polska i europejska muzyka okresu Renesansu (Krzysztofa Klabona, Mikolaja Gomółki, Wacława z Szamotuł, G.D.de La Bergerie, Wojciecha Długoraja, Johna Dowlanda, C Bottegari) oraz teksty : Jana Kochanowskiego, Marcina Kromera, Mikolaja Reja, Piotra Skargi, Wespazjana Kochowskiego a także Jacka Kaczmarskiego. Program powstał na zamówienie Filharmonii Narodowej w Warszawie.

 

 

 

powrót do strony głównej

konkursy

Organizatorzy

Partnerzy

Patronaty

Sponsorzy

 

 

 

                         (c) Copyright Młodzieżowy Dom Kultury "Ratusz" w Malborku                          

 projekt i administracja Anna Szałwińska

Stronę monitoruje stat24