Aktualności

Regulaminy

Korowód

Program

Koncerty

Dla zespołów

Goście

Galeria

Kontakt

  

XII Międzynarodowy Festiwal Kultury Dawnej

'2014

XI Międzynarodowy Festiwal Kultury Dawnej

'2013

X Międzynarodowy Festiwal Kultury Dawnej

'2012

IX Międzynarodowy Festiwal Kultury Dawnej

'2011

VIII Międzynarodowy Festiwal Kultury Dawnej

'2010

VII Międzynarodowy Festiwal Kultury Dawnej

'2009

VI Międzynarodowy Festiwal Kultury Dawnej

'2008

V Międzynarodowy Festiwal Kultury Dawnej

'2007

IV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Średniowiecznej

'2006

III Międzynarodowy Festiwal Kultury Dawnej

'2005

II Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej

'2004

I Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej

'2003

 

Kidderminster Male Choir

 

PIĄTEK  - 12:00 - 12:30

 

    W 2004 roku chór uczcił stulecie swego istnienia niezwykłym koncertem w prestiżowym Symphony Hall w Birmingham. W długiej historii działalności chóru publiczność w wielu częściach Wielkiej Brytanii i za granicą podziwiała wysoki standard jego występów.

 

Chór cieszy się godną pozazdroszczenia reputacją jako uczestnik konkursów – niedawno dwukrotnie zdobył pierwszą nagrodę na dorocznym konkursie Chór Roku organizowanym przez Walijski Związek Chórów Męskich, a tylko raz przez wszystkie lata uczestnictwa w konkursie znalazł się poza pierwszą trójką. Inne warte odnotowania sukcesy osiągnięte zostały w Dudley, Knighton, Biddolph i Cheltenham.

 

W trakcie swoich licznych podróży chór występował w wielu różnych miejscach – w tym w Symphony Hall w Birmingham, The Royal Albert Hall w Londynie, The Millenium Stadium w Cardiff. Zdarzało się nam występować ze słynnymi osobistościami, na przykład we wrześniu 2003 zaśpiewaliśmy z Barbarą Dickson i Peterem Karrie w The Alexandra Theatre w Birmingham.

 

Kiddermaster Male Choir kontynuując tradycję męskiego śpiewu chóralnego i wnosząc na scenę doskonałe wykonanie różnorodnych utworów muzycznych, należy do najlepszych i najbardziej szanowanych chórów męskich w Wielkiej Brytanii,.

 

Do chóru wstąpić mogą mężczyźni z wszelkich grup zawodowych, których łączy umiłowanie śpiewu. Szczególne umiejętności muzyczne nie są wymagane, lecz niezbędne jest dążenie do wysokiej jakości wykonania utworów. Mężczyźni w wieku około sześćdziesięciu, siedemdziesięciu lat są uprawnieni do noszenia wyróżniających się szkarłatnych marynarek.

 

Odbyliśmy już muzyczne podróże po Austrii, Irlandii (dwukrotnie), Włoszech, gościliśmy też w Husum – naszym bliźniaczym mieście w Niemczech. Uczestniczyliśmy tam w obchodach czterechsetlecia uzyskania przez Husum praw miejskich. W 2002 wyruszyliśmy na naszą pierwszą międzykontynentalną wyprawę do Australii i Singapuru. Ponieważ i publiczność, i media z wielką przychylnością przyjęły nasze występy, podróż ta stała się najbardziej pamiętna i pełna wrażeń w naszej historii. Krótko potem, w 2004, wzięliśmy udział w obchodach sześćdziesiątej rocznicy wyzwolenia Normandii. W 2006 występowaliśmy na koncertach w Ottawie, Montrealu i Toronto w ramach udanej trasy po wschodniej Kanadzie. Obecnie planujemy trasę koncertową po Polsce w 2009 roku.

 

Mamy wielkie szczęście tworzyć zespół składający się z bardzo utalentowanych i zaangażowanych osób, pod kierownictwem Dyrektora Muzycznego – Davida Barclay’a.

Jest to człowiek obdarzony wyjątkowym talentem muzycznym. Studiował śpiew i dyrygenturę w Guildhall School of Music and Drama w Londynie, jest też zawodowym tenorem. Nasz chór korzysta także z pedagogicznych umiejętności Harry’ego Lewisa – Zastępcy Dyrektora Muzycznego.

 

Nie mniej ważne są dla naszych występów talenty dwóch akompaniatorek. Maureen Bowkett, Pierwsza Akompaniatorka, studiowała w klasie fortepianu Sidonie Wassermann i specjalizuje się w akompaniowaniu chórom i solistom. Występuje też jako solistka i znakomita organistka.

Druga Akompaniatorka – Margareth Tillot, także jest utalentowaną pianistką i organistką.

 

Nagraliśmy kilka płyt, ostatnia to „Songs for Heroes”, której sprzedaż ma wspomóc organizację dobroczynną Help for Heroes. Zbiera ona fundusze na rehabilitację rannych żołnierzy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

powrót do strony głównej

konkursy

Organizatorzy

Partnerzy

Patronaty

Sponsorzy

 

 

                         (c) Copyright Młodzieżowy Dom Kultury "Ratusz" w Malborku                          

 projekt i administracja Anna Szałwińska

Stronę monitoruje stat24