Aktualności

Regulaminy

Korowód

Program

Koncerty

Dla zespołów

Goście

Galeria

Kontakt

  

XII Międzynarodowy Festiwal Kultury Dawnej

'2014

XI Międzynarodowy Festiwal Kultury Dawnej

'2013

X Międzynarodowy Festiwal Kultury Dawnej

'2012

IX Międzynarodowy Festiwal Kultury Dawnej

'2011

VIII Międzynarodowy Festiwal Kultury Dawnej

'2010

VII Międzynarodowy Festiwal Kultury Dawnej

'2009

VI Międzynarodowy Festiwal Kultury Dawnej

'2008

V Międzynarodowy Festiwal Kultury Dawnej

'2007

IV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Średniowiecznej

'2006

III Międzynarodowy Festiwal Kultury Dawnej

'2005

II Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej

'2004

I Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej

'2003

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sposób rekrutacji do konkursu :

W imprezie mogą wziąć udział amatorskie, dziecięce           i młodzieżowe kameralne grupy odtwarzające kulturę dawną, posiadające 20 minutowy program artystyczny, obejmujący twórczość średniowieczną, renesansową lub barokową            w zakresie:

 

prezentacji wokalnych – 3 do 9 osób;

prezentacji instrumentalnych – 3 do 9 osób;

prezentacji wokalno-instrumentalnych – 3 do 18 osób

prezentacji innych sztuk w powiązaniu z muzyką – 3 do 18 osób.

  •     Prezentacje festiwalowe powinny zawierać materiał ukazujący wielostronne możliwości grupy, prezentowany w zakresie 15 – 20 minutowego występu;

  •     Dopuszczalny jest udział w prezentacji instruktora prowadzącego zespołu;

  •   O zakwalifikowaniu zespołu do udziału w festiwalu decyduje Rada Artystyczna, powołana przez organizatorów;

  •     Rada Artystyczna dopuszcza udział w festiwalu maksymalnie 15 grup wykonawczych;

  •     Zespół może wziąć udział tylko w jednej kategorii prezentacji.

Kapituła festiwalu przewiduje przyznanie nagród grupom szczególnie wyróżniającym się pod względem:

  • wiernego odtworzenia realiów historycznych;

  • twórczej stylizacji historycznej;

  • atrakcyjności prezentacji.

Do części konkursowej przystąpiło 12 zespołów:

 

Nagroda Główna Festiwalu

  • BIANCO FIORE (Gdańsk)

Nagroda Ministra Edukacji Narodowej

  • MILLE REGRETZ (Trąbki Wielkie)

Nagroda Pomorskiego Kuratora Oświaty

  • EUTERPE -ZESPÓŁ MUZYKI ŚREDNIOWIECZNEJ (Gdynia)

 Nagroda Starosty Powiatu Malborskiego

  • ANTIQUO MORE (Międzyrzecz)

 

wyróżnienia

  •  CAPPELLA ANTIQUA da CAMERA (Stegna)  

  • AMANTES CANTARE (Malbork)

  • CANTORES NOVIENSES (Nowe)

Do części konkursowej przystąpił również

  • VIRTUS ANIMI (Jelenia Góra)

  • DRUGOJ TEATR  (Rosja)

  • STARY OLSA (Białoruś)

  • PREAMBULUM (Gorzów Wlp.)

  • CAPPELLA ANTIQUA BIALOSTOCIENSIS (Białystok)

 

W Jury konkursowym  zasiadali:

  • mgr Romana Angel,

  • mgr Marian Wiśniewski (reżyser koncertu finałowego),

  • mgr Ryszard Skotnicki.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

powrót do strony głównej

konkursy

Organizatorzy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                         (c) Copyright Młodzieżowy Dom Kultury "Ratusz" w Malborku                          

 projekt i administracja Anna Szałwińska

Stronę monitoruje stat24